3#FEELINGS

19. května 2015 v 9:47 | Chloey |  pocity

STRES ZA STRESEM, EVERY DAY, EVERY NIGHT

Jasně, maturita je dost stresová záležitost, to všichni víme. Ale určitě není dobré, když vás k téhle stresové záležitosti stresuje ještě milion dalších. Dobře, nebudu to přehánět, jsou tak dvě-tři. Ale i tak. Znáte to, když se snažíte dostat si do hlavy co nejvíc učení, víte, že máte málo času, ale tak i tak pořád přemýšlíte nad něčím jiným? Jestli ano, tak si určitě umíte představit v jaké jsem situaci.Každý den se pravidelně učím k maturitě. Je pravda, že poslední dny už ta aktivita trochu opadla, proto jsem taky tady, že, ale chci se do toho zase vrátit. Maturuji totiž už v úterý, takže mi opravdu moc času nezbývá. Nebudu si tady stěžovat na to, jak se maturity bojím, jak si myslím, že to nezvládnu a blablabla. Je nás v tom víc a nikdo z nás se netěší, to je jasné, takže proč si stěžovat. Důvod, proč píšu tenhle článek, je vlastně úplně jiný. Tak nějak se potřebuji vypsat, protože mi tyhle myšlenky pořád pobíhají v hlavě místo toho, abych tam nějakým zázrakem nacpala zbylé maturitní otázky z účetnictví.


Pokud čtete můj blog, tak určitě víte, že můj přítel je cizinec a že máme problém s jeho pobytem. Ano, když jsem o tom psala minule, psala jsem v tom smyslu, že musíme něco vymyslet, že bude zase dobře a že máme ještě nějaký ten pátek na to, abychom všechno vyřešili. Věci se změnily. Nevymysleli jsme nic a čas vypršel tak rychle, že jsem si to ještě nestačila ani pořádně uvědomit a k tomu všemu nic není dobrý. Neříkám, že jsme se s přítelem pohádali, to ne, on se nehádá. On prostě řekne, jak to je, svůj názor a řešení, které vymyslel. Můj názor už nebere, protože on se prostě rozhodl, že to bude takhle. Ok, dobře, uznávám, že teď má pravdu a podělala jsem to, ale podle mě bere všechno moc vážně. Řekli jsme si, že nebudeme chodit na jednu internetovou stránku, kde jsme se poznali. Řekla jsem si fajn, s tím nemám problém a přestala jsem tam chodit. Po pár měsících, co jsme spolu, jsem ale byla na počítači a viděla tu stránku v záložkách. Řekla jsem si, že tam mrknu, jestli mi ještě nezrušili účet nebo jestli není třeba něco nového. Přihlásila jsem se, podívala se na svůj profil a viděla jsem, že můj přítel tam byl dva dny předtím. Strašně mě to zarazilo, dostala jsem strach, co tam dělal, ale potom jsem se tak nějak uklidnila a říkala si, že se nic neděje, vždyť já jsem se tam taky koukla. Potom jsem to úplně vypustila a nemyslela na to. Ale před pár dny mi začal psát strašně divně, psal v tom smyslu, že je mu jedno, co dělám, že teď už ho to nezajímá. Zeptala jsem se, co se děje a on že nic. Haha, typická ignorantská odpověď. Celý večer jsme si psali tak nějak zvláštně, ale potom mě úplně dorazil. Napsal mi, že pojede domů do Chorvatska dřív, než bylo v plánu a že neví, jak to dopadne, jestli se vrátí nebo ne, tak abych to věděla. Pořád jsem nechápala, co mu přeletělo přes nos, a tak jsem to z něj prostě vydolovala. Po asi dvou hodinách mi napsal, že když už se rozhodl, že tady se mnou zůstane, tak to není rozhodnutí na chvíli. Že když si zažádá o české papíry, tak mu propadnou ty jeho a on se bude těžko dostávat domů. A že když už se teda rozhodl zůstat v ČR, tak potřebuje, aby mi mohl věřit, ale že jsem si to podělala. Že mu trvalo dlouhlo, než mi začal věřit, že až když jsme jeli do Prahy zařizovat věci kolem jeho pobytu tady, což bylo asi tak před měsícem, tak mi věřit tak nějak začal. Dost jsem na to koukala, strašně mě to zaskočilo, tak jsem mu vysvětlila, že jsem na té stránce nic nedělala. On psal strašně ublíženě, což mě naštvalo, a tak jsem se zeptala, co tam teda dělal on. Prý si hlídal, jestli tam chodím já. Whaaat? A to mu mám jako věřit? Mě to taky vrtalo hlavou, ale nakonec jsem to vypustila, narozdíl od něj.


Do ústní maturity se nejspíš neuvidíme, takže vůbec nevím, jak se to vyřeší. Pravdou ale je, že mi to hodně zkomplikovalo můj přístup k učení. Nemůžu spát, nemůžu se pořádně učit, protože pořád myslím na to, kdy se uvidíme a kdy mi to vysvětlí. Hlavně teda jak to dopadne. Mám strach, že za tu dobu, co se neuvidíme, nad tím bude přemýšlet až moc a dojde k nějakému šílenému závěru. Teď bych to ale neměla řešit, měla bych se snažit na to nemyslet a věnovat se účetnictví. Protože ať už tady zůstane nebo se vrátí domů, na vysokou chci tak i tak. Omlouvám se za tak dlouhý článek, ale vážně jsem to potřebovala. A po pravdě mi to i pomohlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M M | Web | 19. května 2015 v 15:43 | Reagovat

držím palce z učením! Mě to čeká za rok a už teď se toho docela bojím :D Vím, že se to lehce říká, těžko dělá, ale vykašli se na všechno ostatní, soustřeď se na maturitu a pak se vyřeší vše ostatní! :) určitě vše dobře dopadne...nevím tedy, jaký máte s přítelem vztah, ale snad bude vše ok! :)

2 Inny Emilly Inny Emilly | Web | 19. května 2015 v 19:39 | Reagovat

Je dobře, že se pravidelně učíš, vím, že to přesně já bych nedala

3 Cler Cler | Web | 19. května 2015 v 20:19 | Reagovat

Páni, to mě mrzí, že jste se chytli. Chápu, že to hodně komplikuje soustředění na učení, vím přesně o čem mluvíš. Jediná rada je nemyslet na to, no jo ale to se fakt lehko řekne. Doufám, že to bude jen nějaký náladový rozmar a že se to vyřeší, maturitu určitě zvládneš a bude to OK.

4 Em Em | Web | 20. května 2015 v 12:05 | Reagovat

Mně taky poslední dobou berou některý věci soustředění. Asi bude lepší to odložit na období po zkouškách, protože ty jsou do budoucna bohužel celkem důležitý..

5 Baruš Baruš | Web | 21. května 2015 v 18:45 | Reagovat

to jsou chorvati no,horký hlavy. věřim tomu, že se to nějak vyřeší, ty se hoď hlavně do pohody,  víš jak se to říká -za chmurný myšlenky nestojí žádnej chlap. což samozřejmě lehko říct,těžko udělat. :) věřím ti a přeju hodně štěstí,zvládneš to! :)

6 flow flow | Web | 22. května 2015 v 6:33 | Reagovat

Achjo, maturita me v blízké době neceka, ale i tak to chci mít za sebou už ted.
No tak snad se to brzo uirovna, já myslim, ze jo:). Ale nemám podle čeho soudit, když sama nikoho nemam:D.
Drz se:)

7 Monica. Monica. | Web | 23. května 2015 v 11:29 | Reagovat

Jej, to je mi líto, fakt :/. Hlavně, ať odmaturuješ. Jestli ses do teď učila fakt každej den, tak to dáš, uvidíš :) nakonec to snad nebude tak těžký, jak si myslíš... A pak se všechno urovná, neboj :)

8 Smile Smile | Web | 24. května 2015 v 11:16 | Reagovat

Tak v první řadě ti zas držím palce, abys účetnictví zvládla. :)
Trochu mi nejde do hlavy, proč tohle tvůj přítel vytahuje v době, kdy máš stresové období a musíš se učit. Chápu, že to musí vysvětlit, ale já bych tě na jeho místě neznepokojovala tím, kdy ti začal teprve věřit a takhle, a s těmi papíry a tak bych to asi nechala na dobu, kdy budeš mít maturitu za sebou, protože přeci jen.. tohle je asi moc, no ne?
Věřím, že se to mezi vámi vyřeší, a mrzí mě, že toho je teď na tebe tolik, ale snad to dopadne dobře, musí. :)
Hodně štěstí! Zvládneš to. :)

9 Michaela Michaela | Web | 25. května 2015 v 13:53 | Reagovat

Budu Ti zítra držet všechny palce který mám. Věřím, že ses na to dobře připravila a zvládneš to raz dva.
Já maturovala minulý týden v úterý, a bylo to šílený. Tím tě nechci nějak srašit, ale já jsem hrozná stresařka a nervák a ze všechno hnedka šílím, i když to teda nedávám najevo ve mě se to hodně pere. A taky jsem na to pěkně doplatila. Jelikož když jsem usedla na potítku měla jsem šílený okno. Ale naštěstí to dobře dopadlo :)
Netrap se, vím že je to hrozně těžký a mě se to asi lehce říká ale určitě to nějak vymyslíte. Mrzí mě takováhle situace  snad to dopadne tak jak má - dobře. Přeju ti hodně štěstí, zítra i s přítelem! ♥

10 Kristýna Kohoutová Kristýna Kohoutová | E-mail | Web | 26. května 2015 v 1:01 | Reagovat

Zdravím Tě,
ráda bych Ti nabídla možnost autorské spoluúčasti na mém připravovaném knižním projektu.
Úkolem je napsat vyjádření jakéhokoliv rozsahu, žánru a jazykových prostředků na téma "nejhorší situace v mém životě a nejlepší cesta z ní ven". Doplňující fází projektu je zodpovězení dotazníku na téma, který se zabývá životními hodnotami.
Hlavním cílem projektu je pracovat s pravdou a spatřovat smysl ve všech jejích formách. Ukazovat ji takovou, jaká je, vnímat ji bez příkras a pozlátka, a tím objevit její pravou váhu a krásu. Přestat se jí obávat, i když někdy může bolet, nebo být nepříjemná. Dokázat vyjádřit, že teď zrovna bolí, nebo je nepříjemná, a vědět, že je to tak v pořádku a není se za co ani v nejmenším stydět. Přijmout pravdu v lásce a souladu se sebou.
Mezi další dílčí cíle patří pozastavit se nad tím, jak jsme jako živé bytosti všichni stejní, ale přesto každý jedinečným originálem. Setřít rozdíly v pohlaví, generacích, barvách pleti, užívaném jazyce, sexuální orientaci, a naopak se nahlas rozlišit svým výjimečným pohledem na svět.
Budu ráda, když se nenásilnou cestou podaří dosáhnout i motivačního podtextu založeném čistě na osobních zkušenostech všech zúčastněných bez přítomnosti moralizování, klišé a odborné terminologie, ale nechci to tam rvát na sílu.
Věřím, že každý by si v tomto díle mohl najít především to, co zrovna nejvíce potřebuje, takže cílů může být ve skutečnosti mnohem více, ač je nestanovuju jen já, protože autory jsme my všichni zúčastnění, já bych to chtěla jen určitým způsobem usměrnit a pokusit se to nějakou cestou zpřístupnit těm případným, kterým zrovna něco takového chybí do jejich životní skládačky...
V případě zájmu o bližší informace mě, prosím, kontaktuj na e-mail kristynakohoutova@email.cz, případně na facebook do zpráv na facebook.com/KristynaKohoutovaCZ. Bylo by mi ctí.
S poděkováním a přáním příjemného večera,
Kristýna Kohoutová

11 L. L. | Web | 30. května 2015 v 10:40 | Reagovat

neboj,. to bude dobrý :)

12 Dollie Dollie | Web | 31. května 2015 v 14:16 | Reagovat

verím že si to nejako vyriešite, ísť na nejakú stránku nieje vec ktorá by sa nedala odpustiť aj keď ste sa dohodli že tam nepôjdete, veď si tam nič zlé nerobila a on určite tiež nie, len treba tú dôveru v seba navzájom :) .. nečudujem sa, že ťa to ťaží tiež sa po hádkach a nedorozumeniach neviem na nič nejako sústrediť a už vôbec nie na učenie ale snáď si to zvládla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama